Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po wywiadzie lekarskim ekspert uzna, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W czasie konsultacji wzięte pod uwagę są czynniki takie jak: rodzaj problemu, współwystępujące schorzenia pacjenta, przyjmowane specyfiki medyczne, przebyte wcześniej pobyty w szpitalu i operacje, kontuzje z lat poprzednich. W trakcie wywiadu ma miejsce też ocena siły mięśniowej chorego i może być zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje interdyscyplinarne zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywracać sprawność w zakresie narządu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywracania kompletnej sprawności po kontuzjach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź obniżenia odczuwania schorzeń w przypadkach bólu i dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym zmaga się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócić rolę narządu ruchu. Fizjoterapeuci przygotują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla każdego pacjenta.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywraca zakres ruchu, jak i poprawia ogólną sprawność. W Sports Medic może również odbyć się rehabilitacja chorych po zabiegach, bazująca na na stosowaniu się do rekomendacji lekarzy i powrocie do zwykłego trybu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również skorzystać sportowcy po przeżytych urazach. Można na fizjoterapię zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Dodatkowo, choroby w tej placówce leczone są także z użyciem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W placówce realizowane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na ocenie stanu układu kostno – biodrowego razem ze zrobieniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.

1 Response

  1. Ewa pisze:

    Czy zna ktoś metody Wim Hofa, czytał jego publikacje i może polecić? Znalazłam info na stronie https://www.makijaz.info.pl/metoda-oddychania-wima-hofa-jak-ja-stosowac/ i się chętnie dowiem czegoś więcej.

Dodaj komentarz