Pragnienia psów – zabawa i dzienne życie

Jeżeli w stworzonym przez nas mieszkaniu pomieszkuje szczeniak, już od początkowych miesięcy jego życia musimy zastanowić się nad jego zgodnym wychowaniem. Jest to istotne przede wszystkim, wskutek tego, iż już pierwsze miesiące życia każdego psa mają znaczne znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeśli stworzona przez nas opieka wobec czworonoga będzie prawidłowa, błyskawicznie zauważymy w jego zachowaniu pozytywne cechy.

Jeżeli chcemy wychować czworonoga od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, żeby wziąć go do domu dopiero, kiedy skończy siódmy tydzień życia, bowiem do tego czasu pożąda troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie psa z hodowli powinniśmy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, albowiem w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeśli wybieramy pieska z hodowli musimy pamiętać także o książeczce zdrowia czworonoga, w jakiej to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy również uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek znajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w którym będzie mógł odpocząć oraz pobawić się. Rzecz jasna musimy schować przedmioty rodzaju przytulanki dla psa sklep, jakie dotychczas leżały na niższych półkach, bo pies mógłby zainteresować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy tak właściwie inaugurujemy wychowanie pieska, bacznie powinniśmy obserwować jego wszystkie zachowania? W przypadku, gdy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy też meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić także dla pieska odpowiednie zabawki, najprzyzwoiciej twarde, ponieważ pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje kilka zasad, do jakich warto się zastosować, by wychowanie naszego czworonoga przebiegało w sposób przyjemny i bezkonfliktowy. W głównej mierze nie karcimy go za to, iż zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy może on pomyśleć, że kara jest za to, że załatwia się on najzwyczajniej w świecie w prowadzonej przez nas obecności. To sprawi, iż pies w trakcie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Warto również chwalić czworonoga oraz nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.